התחלתם לצוד את הבית ופשוט מתמודדים במקום חלומותיכם, אך ישנם כמה דברים שתמנעו מכם אם לא תקבלו משכנתא. המתן עד שתגלה אם קונה הבית זכאי למשכנתא, או המתן עד שתגלה מה כן.

כאשר המלווה מסרב לשלם את המשכנתא שלך

השעון מתקתק בעיקול והלווה כבר חוב או שלושה חודשים. אם מלווה משכנתא מסרב לתשלומים שלכם, זה רע באותה מידה ואולי גרוע יותר אם סירבתם למשכנתא ברגע האחרון. פנה מיד למלווה ובקש לשוחח עם מחלקת התביעות אם יש לך, ואמור להם שאתה רוצה להתחיל בתהליך ההכשרה. אחת הסיבות הנפוצות ביותר לאישור מראש היא כאשר המלווים מסרבים לבצע תשלומים.

צרו קשר עם רוכשי בתים המבקשים הלוואת דירות עם אשראי גרוע וזקוקים לזכאות להלוואה או משכנתא בריבית נמוכה בשיעור נמוך מהשיעור בשוק

והגיבו מהר יותר באמצעות הודעת טקסט או דוא"ל או הודעת טקסט. אם אתה קונה דירה הזקוק לדירוג אשראי טוב, הכנסה טובה או שיעורי ריבית נמוכים וזכאי, פנה למחלקת התביעות של מלווה המשכנתא או עם עורך הדין או משרד עורכי הדין.
לעוד פרטים בנושא של משכנתא למסורבים מומלץ לבקר באתר contact.org.il

אם אתה מתקשה לסדר את הכספים והמשכנתאות שלך, עיין בבלוג זה למידע מעשי נוסף על חזרה למסלול. אם סירבו לקבל משכנתא, פנו למחלקת התביעות של המלווה המשכנתא או עם עורך הדין או משרד עורכי הדין.

נסה לטפל בסיבות האפשריות לדחייתך ונסה לטפל בהן

אם נדחתה למשכנתא, שאל את המלווה כיצד תוכל להפוך את עצמך למועמד אשראי אטרקטיבי יותר. אם אתה מתקשה למצוא מלווה שיאשר עבורך את המשכנתא שלך, עליך לשקול את שירותיו של מתווך משכנתא. הצעדים שיעזרו לך לקבל את המשכנתא הם להשיג חותם שותף, לחכות לשיפור דירוג האשראי שלך, לשפר את הכלכלה שלך, לחפש בתים זולים יותר, לבקש מהמלווה שלך פטור או לשקול מלווים אחרים או הלוואת FHA. בהינתן ההזדמנות לקבל משכנתא בפעם הבאה, תעבוד קשה לשכנע את המלווה שלך שאתה מוכן למשכנתא נוספת.

אם לא, המלווה שלך יכול לגלות שההלוואה כברירת מחדל ושהבית שלך יכול להיות עוקל. ברירת מחדל בהלוואת דירה תשפיע עליכם, ולכן יתכן ויהיה לכם טוב ביותר להיות כנים עם המלווה המשכנתא שלכם.

אם בקשת המשכנתא שלך נדחית

עליך להבין מדוע לפני שתחליט על השלב הבא. אם המלווה שלך נותן לך את הזכות לשאול, ואם המלווה מסרב, עליו למסור לך את שמך, כתובתך, קשר עם הסוכנות וכו ', וסיבה ספציפית לכך. אם בקשת המשכנתא שלך נדחית, על המלווה ליידע אותך שנמנעת ממך גישה לסוכנות שאליה אתה פונה. אם בקשת המשכנתא שלך נדחתה, עליך למסור את שמות וכתובות אנשי הקשר שלך בסוכנות.

תאמין או לא

ניתן לבקש מהמלווה שלך לשלוח את התיק שלך לחברה של מישהו אחר כדי לקבל חוות דעת שנייה על בקשת ההלוואה שנדחתה. אם המלווים שלך מציעים לך משכנתא קטנה יותר בשיעור גבוה יותר ואינך מקבל את ההצעה הנגדית שלהם, יש לך את הזכות לדעת מדוע. יהיו מלווים שונים שיבקשו מכם להציע משכנתא והמלווה ידבר עבורכם. לדוגמא, אם המלווה מציע לך משכנתא קטנה בשיעור גבוה אך אינו מקבל את ההצעה הנגדית, יש לך זכות לדעת מדוע ולמה נדחתה.

כדי להבין מדוע בקשתך למשכנתא נדחתה, עליך לבדוק את אופן פעולתו של תהליך המשכנתא ואת התפקיד שממלאים אשראי ופיננסים. אם אתה מאושר מראש למשכנתא, המלווה שלך עשוי לבקש ממך הוכחת הפקדה. מלווים למשכנתאות זקוקים למידע זה כדי לאשר הלוואת דירה בזמן חופשת לידה.

זה לא בהכרח אומר שמסרבים לך לקבל משכנתא

אבל זה כן מאפשר לך לזכות בשיעורים נמוכים יותר שיכולים לחסוך לך אלפי דולרים לאורך תקופת ההלוואה. אם המלווה שלך מגלה כי שיעורי הריבית על הלוואה לבית של הלוואה ליום המשכורת או מחברת כרטיסי אשראי הם בטווח של 5 עד 20 אחוזים, ייתכן שתצטרך לחכות שנה-שנתיים כדי להעלות את דירוג האשראי שלך. ההשפעה של משכורת משתנה בין מלווה למלווה, וגם אם אתה זכאי למשכנתא שלך, ייתכן שתשלם את כל זה בעוד כמה שנים. בידיעה שהם כבר לא יכולים להציע לך, אתה בודק סוגים שונים של הלוואות לבית שדורשים סכום משכנתא קטן יותר לבקשה.